Wydarzenia Stokrotek

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2016 roku w grupie „Stokrotki” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Część dzieci żegnała się z łezką w oku, ponieważ była to ich ostatnia uroczystość w przedszkolu. Od września będą uczniami klasy pierwszej. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Na koniec starszaki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Nie zabrakło wzruszających chwil, które na długo zapadną wszystkim w pamięci.

WYSTĘP NA „DNIACH KRAPKOWIC”

W niedzielę 5 czerwca 2016 roku dzieci z grupy „Stokrotki” wystąpiły na „Dniach Krapkowic”. Przedszkolaki zaprezentowały taniec „Tango” w ramach festiwalu "W kręgu tańca i piosenki dziecięcej", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Oświatowe w Krapkowicach.

WYSTĘP NA FESTIWALU „W KRĘGU TAŃCA I PIOSENKI DZIECIĘCEJ"

25 maja 2016 roku dzieci z grupy „Stokrotki” wzięły udział w Festiwalu "W kręgu tańca i piosenki dziecięcej". Festiwal został zorganizowany przez Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe oraz Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach. Występ odbył się w Krapkowickim Domu Kultury, gdzie na scenie przedszkolaki zaprezentowały trzy tańce: „Tango”, „Kazaczok” oraz „Taniec orientalny”. Dla większości dzieci był to pierwszy występ dla tak dużej publiczności, który z pewnością na długo będą pamiętały.

WIZYTA W WARSZTACIE SAMOCHODOWYM

We wtorek, 24 maja 2016 roku dzieci z grupy „Stokrotki” odwiedziły warsztat samochodowy. Wizyta odbyła się w ramach zajęć „Poznajemy zawody”. Przedszkolaki poznały zawód mechanika samochodowego. Dzieci z zaciekawieniem oglądały pracę specjalistów, a nawet skorzystały z okazji i osobiście weszły do kanału, żeby z bliska przyjrzeć się naprawie samochodów. Właściciel warsztatu z chęcią odpowiadał na pytania dzieci oraz pokazywał specjalistyczne sprzęty do naprawy samochodów. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki, które będą im przypominały o tej wizycie.

DZIEŃ MAMY I TATY

20 maja 2016 r., dzieci z grupy STOKROTKI zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci wystąpiły w wyjątkowej biesiadzie – tańczyły i śpiewały. Nie zabrakło również wzruszających piosenek i wierszyków o Mamie i Tacie. A na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

ROBIMY ŚWIĄTECZNE KARTKI

3 grudnia 2014 roku dzieci z grupy STOKROTKI robiły wyjątkowe kartki świąteczne. Na zajęcia zaprosiliśmy panią Julię, która na co dzień zajmuje się scrapbookingiem. Dzięki profesjonalnej pomocy, udało się stworzyć piękne kartki techniką scrapbookingu z elementami origiami.

ANDRZEJKI

28.11.2014 r. grupa STOKROTKI obchodziła Andrzejki. Dzieci pojawiły się tego dnia w różnych strojach. Były wspólne zabawy i tańce. W przerwach, czekał na dzieci poczęstunek.

ROBIMY KANAPKI

W dniu 27.11.2014 dzieci z grupy STOKROTKI samodzielnie przygotowywały śniadanie. Na stole pojawiło się wiele warzyw, wędlin i serów. Nawet największe niejadki zjadły z apetytem własnoręcznie przygotowane kanapki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym roku, 25.11.14r. dzieci z grupy STOKROTKI również obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Najpierw każdy przedstawił swojego misia, później były wspólne zabawy i tańce oraz spacer.

ZAJĘCIE OTWARTE

21.11.2014 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcie otwarte dla rodziców pt. „Ubieramy się odpowiednio do pogody”. Podczas zajęcia przedszkolaki nazywały poszczególne części garderoby i wspólnie określały czy są na ciepłe czy zimne dni. Dzieliły słowa na sylaby i na głoski, przeliczały słowa w zdaniu.
Zaśpiewały również kilka piosenek w języku angielskim, których nauczyły się biorąc udział w zajęciach dodatkowych, dzięki projektowi „Akademia przedszkolaka”.

WIZYTA W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

17 listopada 2014 dzieci z grupy STOKROTKI odwiedziły pracownię krawiecką. Celem spotkania było poznanie urządzeń i przyborów potrzebnych do wykonywania zawodu krawcowej. Dzieci zobaczyły kolejne etapy pracy krawcowej podczas szycia, np. wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie, przyszywanie guzików itp. Obejrzały pracę maszyn wykonujących różne czynności. Zadawały pani krawcowej wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami nt. pracy krawcowej. Zobaczyły również maszyny, których używało się dawniej.

WIZYTA W PRACOWNI MALARSKIEJ

14 listopada 2014 dzieci z grupy STOKROTKI odwiedziły pracownię malarską. Dla wszystkich było to wyjątkowe doświadczenie, ponieważ mogli zobaczyć z bliska tajniki różnych technik artystycznych.

JESIENNY SPACER

Czasami dzieci z grupy STOKROTKI, zamiast iść na zwykły spacer, idą się wyszaleć! Tak też było pewnego pięknego, jesiennego dnia. Pod opieką swoich pań, dzieci poszły na nietypowy spacer. Do przedszkola wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

Wizyta w bibliotece

7 listopada 2014 dzieci z grupy STOKROTKI zostały zaproszone do biblioteki. Grupa starszaków wzięła udział w ciekawym spotkaniu pod hasłem „Co słychać w lesie”. Z kart książek, a także poprzez udział w licznych grach i zabawach dzieci poznały zwierzęta, jakie zamieszkują lasy, jak również podzieliły się własną wiedzą na temat tego jako należy zachowywać się w lesie.

Zajęcia metodą W. Sherborne

W poniedziałek 3 listopada 2014 r. dzieci z grupy STOKROTKI wraz ze swoimi rodzicami po raz pierwszy spotkały się podczas zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Zajęcia poprowadziła Pani mgr Bożena Ślęzak – pedagog – terapeuta, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krapkowicach. Było dużo śmiechu i radości. Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejne spotkanie!