Wydarzenia Słoneczek

ZAJĄCZEK W SŁONECZKACH

Tego dnia Wielkanocny Zajączek zawitał w progi przedszkola. Dzieci bardzo na niego czekały. W promykach wiosennego słońca każde Słoneczko z zaciekawieniem i niepokojem wśród krzewów, pod drzewkiem, za piaskownicą szukał swojego upominku. Ze znalezionego prezentu radości nie było końca. Zajączek w przygotowaniu prezentów współpracował z Radą Rodziców przedszkola.

W dniu 26 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W progach naszego przedszkola grupa „Słoneczek” gościła swoich dziadków i babcie. Wspólne spotkanie oraz prezentowane przez dzieci wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dostarczyły zaproszonym gościom wiele radości, jak również wzruszeń. Zarówno przedszkolaki, jak i ich ukochani dziadkowie cieszyli się ze wspólnie przeżytych w sali przedszkolnej chwil. Po swoich występach dzieci z grupy wręczyły dziadkom laurki zrobione własnoręcznie oraz zaprosiły do smacznego poczęstunku.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Dwie dziewczynki ze Słoneczek, Paulinka i Ania otrzymały wczoraj nagrody za udział w konkursie „Zima wokół nas”! Wręczenie nagród odbyło się w oddziale dziecięcym Biblioteki Miejskiej. Całą grupę przepełniła duma! A jakże! Radości dzieci nie było końca i dzisiejszego dnia. Otóż przyszła do nas pani organizator konkursu z dyplomami i drobnymi upominkami dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie i wykonali prace konkursowe :)!

WYKONANIE PRAC NA KONKURS

6.02.15r. zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy! Zrobiliśmy prace na konkurs, pt. „Zima wokół nas”, który zorganizowało zaprzyjaźnione przedszkole. Z pasty do zębów, waty, folii aluminiowej i włóczki wyczarowaliśmy zamiecie śnieżne, kuligi, bałwany itp.

KLUB KSIĄŻKI

Słoneczka lubią, kiedy pani im czyta-słuchają z uwagą, dopytują, jeśli nie rozumieją niektórych słów. Z tego powodu 16.01.15r. założyliśmy „Klub książki”. Chętne dzieci- ba, prawie cała grupa-przynoszą ulubione książki, dyskutują o tym, co widzą na obrazkach, wzbogacając przy tym zasób słów. W naszym „Klubie książki” uczymy się także szanować nie tylko tego, kto opowiada, ale i same książki- dbamy, żeby się nie zniszczyły, uczymy dzielić nimi- musimy wszak cierpliwie czekać na swoją kolej do oglądania.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

15.01.15r. Dziadkowie i Babcie mogli podziwiać występy wykonane przez ich wnuczęta. Cały montaż słowno-muzyczny został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie Babcie i Dziadkowie otrzymali laurki wykonane w całości przez dzieci.

WYKONANIE KARMNIKA

Wiemy, że z nadejściem zimy ptaki nie mają wiele pokarmu. Postanowiliśmy zatem zrobić karmnik. 10.12.14r. pani przyniosła deski, gwoździe i młotek, a my zbiliśmy karmnik pod jej czujnym okiem.

WYKONANIE CIASTECZEK

Andrzejki

Tego dnia Słoneczka poznały tradycję związaną z wigilią św. Andrzeja czyli Andrzejkami. Wiele dzieci, być może pierwszy raz w życiu wzięło udział w różnego rodzaju wróżbach. Dzieci wrzucały pieniążek do misy z wodą, myśląc przy tym życzenie, a także kręciły butelką, żeby poznać przyszłość (w zabarwieniu humorystycznym oczywiście). Odbyło się jeszcze wiele wróżb, ale najlepszy był słodki poczęstunek i dyskoteka, podczas której każdy mógł pokazać swoje taneczne talenty.

Światowy Dzień Pluszowego Misia (25.11)

Każde Słoneczko przyniosło dziś ukochanego misia. Dzieci tańczyły z misiami, śpiewały o misiach, przeszły tor przeszkód ze swoimi pluszakami oraz gimnastykowały się z nimi. Misie doczekały się także gromkiego „Sto lat!” z ust swoich małych właścicieli. Zabawa zabawą, ale najciekawsze było poznanie historii powstania misia-zabawki dzięki Theodorowi Roosveltowi - wynalazcy małego niedźwiadka. Ważne było także, że dzieci starały się zrozumieć podczas zajęć, jak ważne jest szanowanie swoich zabawek i w ogóle posiadanych rzeczy.

Dzień Życzliwości (21.11)

Słoneczka zdają sobie sprawę z tego,że bycie życzliwym i serdecznym na co dzień jest bardzo ważne. W Dniu Życzliwości starały się zrozumieć, co to takiego jest ta życzliwość. Były dla siebie i pań jeszcze bardziej miłe. I tak oto bawiły się wspólnie, dzieliły zabawkami, mówiły : „przepraszam”, „proszę” i „dziękuję” z jeszcze większą uwagą niż zazwyczaj. Dzieci wiedzą, że życzliwy człowiek zawsze może liczyć na pomoc ze strony innych… Jak mówią: dobro powraca ze zdwojoną siłą.

Pasowanie na Prawdziwego Przedszkolaka

14.11.14r.odbyło się uroczyste pasowanie i Słoneczka zostały przyjęte w poczet prawdziwych przedszkolaków. Zanim jednak nastąpił moment przyrzeczenia oraz dotknięcia ramienia ogromnym ołówkiem, przedstawiły to, czego się nauczyły. A śpiewały piosenki, mówiły wiersze i wspaniale tańczyły do znanych melodii. Wzruszeni rodzice nagrodzili je gromkimi brawami. Podczas poczęstunku zarówno dzieci, rodzice, jak i panie mogli omówić występy i zwyczajnie porozmawiać… jak w rodzinie!