Wydarzenia Pszczółek

PSZCZÓŁKI W BIBLIOTECE

16.06.2017

16.06.2017 grupa "Pszczółki" wybrała się do biblioteki dziecięcej. Dzieci dowiedziały się do czego służy biblioteka, jak należy sie zachowywać w tym miejscu, gdzie mogą znaleźć książki dla siebie, a na koniec pani z biblioteki przeprowadziła krótkie zajęcia z dziećmi.

Zajęcia otwarte

28.04.2016 r. odbyły się drugie w tym roku szkolnym zajęcie otwarte dla rodziców pt. „Wiosenna łąka”. Podczas zajęcia przedszkolaki rozwiązywały zagadki, dzieliły słowa na sylaby i na głoski, przeliczały słowa w zdaniu, dodawały, odejmowały i śpiewały wiosenne piosenki. Zaśpiewały również kilka piosenek w języku angielskim, których nauczyły się biorąc udział w zajęciach z języka angielskiego.

05.02.2015r. grupę „Pszczółek” odwiedzili szczególni goście - Babcie i Dziadkowie. W tym dniu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny, wspólnie śpiewały piosenki, recytowały wiersze, prezentowały tańce. Babcie i Dziadkowie otrzymali prezenty w postaci laurek własnoręcznie wykonanych przez dzieci. Było wiele radości, uśmiechu, ale także i wzruszeń, a mali artyści otrzymali wiele braw. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie mile wspominany.

Pieczenie ciasteczek

Andrzejki

Zgodnie ze zwyczajem dzieci z grupy „Pszczółki” wspólnie z „Żabkami” zapoznały się z tradycją związaną z „andrzejkami”. W tym dniu 28.11.2014r. sala zapełniła się kolorowymi przebierańcami - były wróżki, księżniczki, królewny, czarodzieje, a nawet kotek, pirat i motylek. Dzieci wspólnie tańczyły i bawiły się przy muzyce. Jak nakazuje tradycja nie zabrakło również wróżb „andrzejkowych”, na koniec wszyscy mogli poczęstować się słodkościami. Na pewno wszyscy długo będą wspominać ten dzień.

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2014r.dzieci z grupy „Pszczółki” obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu dzieci przeszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi przytulankami – misiami. Dzieci poznały historię święta, a Misie zasiadły na honorowym miejscu, zaśpiewano im „Sto lat” i złożono życzenia. Następnie dzieci tańczyły z misiami taniec „Szare misie”, bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”, ”Stary niedźwiedź”, „Dwa malutkie misie”, wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku. Na zakończenie wszyscy mogli pokolorować obrazki różnych bajkowych misiów.

Wyjście do atelier pani Di Maggio

Dnia 18.11.2014r.dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły Atelier - pracownię plastyczną pani Dimaggio, zapoznały się z zawodem artysty plastyka, poznały wygląd, wyposażenie pracowni - narzędzia malarskie, przybory, oglądały obrazy i rzeźby, słuchały ciekawych opowiadań nt. sztuki, mogły też samodzielnie lepić z gliny nt. dowolny i rozwijać kreatywność i inwencję twórczą. To było bardzo ciekawe spotkanie, a dzieci na pewno bardziej polubią prace plastyczne.

Zajęcie otwarte

13.11.2014r. odbyło się w grupie „Pszczółek” zajęcie otwarte dla rodziców pt. „Jesień w wierszu,zabawach i piosence”. Dzieci utrwalały swoje wiadomości nt. jesieni, rozwijały kreatywność, ekspresję ruchową, inwencję twórczą, prezentowały umiejętności wokalne, taneczne, rozwiązywały zagadki, liczyły, recytowały wiersze.
Na koniec wspólnie z rodzicami, każde dziecko wykonało pracę plastyczną - „Jesienny obrazek”, gdzie również i rodzice mogli wykazać się pomysłowością i wyobraźnią.
Wszyscy mile spędzili ten czas.

Owocowe szaszłyki

Dnia 3.10.2014r. dzieci z grupy „Pszczółki” wykonywały owocowe „szaszłyki”. Z wielkim entuzjazmem i radością nadziewały na patyczki różne pyszne i zdrowe owoce. Dzieci nie mogły doczekać momentu, kiedy będą mogły spałaszować swoje dzieła. W mgnieniu oka wszystkie szaszłyki zostały zjedzone - mniam...